Dil Seçiminiz: Türkçe | English

Hakkımızda

» Ana Faaliyetlerimiz » Şirket Profili » Vizyon & Misyon » Sim'den Haberler » Çözüm Ortaklarımız » İnsan Kaynakları » BGYS Politikamız

Şirket Profili

SIM, 1996 yılında; Otomotiv Sektöründe yaygın olarak kullanılan uluslararası bir norm olan EDI (Elektronik Veri Değişimi) hizmetleri ile faaliyetlerine başlamıştır.

SIM, ISDN, ENX veya Web iletişim altyapısını kullanarak, muhatap ile doğrudan (Point to Point) ve / veya sunucular üzerinden, Ülkemizin önde gelen Otomotiv Yan Sanayi firmaları ile Türkiye ve yabancı ülkelerdeki Otomotiv Ana Sanayileri arasında Ticari ve Teknik (CAD/CAM dosyaları vb.) veri aktarımı ve entegrasyonu konularında EDI hizmetleri sağlamaktadır. Uzmanlaşmış olduğu bu konularda  piyasa lideridir

Halen, SIM çözümlerini kullanan yerli ve yabancı firmalar ile uzak depolar Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından tanımlanmış; Odette, Edifact, X12 ve VDA normlarında TİCARI ve/veya TEKNİK EDI yapmaktadır.

Yakından tanıdığı, Türk Otomotiv Sanayi Şirketlerinin ihtiyacı olan;
    EDI mesajları ile uygulamalar arasında veri entegrasyonları,
    Gelen sipariş verilerinin çeşitli tablolar şeklinde sunulması,
    Manüel veya otomatik irsaliye ve fatura mesajı yaratılması,
    Çeşitli normlara uygun barkodlu sevkiyat etiketleri oluşturma,
    Sipariş mesajları hazırlama,

gibi Windows (lokal) ve Web ortamında çalışan çeşitli yardımcı yazılımlar sunmaktadır

EDI iş istasyonu uzmanı TX2 firmasının Türkiye temsilcisidir.

SİM, TEKNİK RESİM değişimine olanak sağlayan TEKNİK EDI (Engdat) hizmetlerine 2002 yılında başlamıştır. Fransız NUMLOG SA firmasının temsilcisidir.

SIM, Web uygulamalarına 2004 yılı 2. yarısında başlamıştır.

Bu uygulamalardan:
Otomotiv yan sanayine yönelik olan, ve çeşitli muhataplardan EDI ile gelen sipariş verilerinin incelenmesini, barkodlu sevkiyat etiketleri ile elektronik irsaliye ve fatura hazırlanıp yollanmasını sağlayan;"Sim WEBEDI" çözümümüz, 23 aralık 2010'da, Avrupa Otomotiv Sanayi'nin çeşitli, standartlarını oluşturan ODETTE organizasyonunun 30 yıllık üyesi olan GALIA Kurumunun homologasyonunu almıştır.

SIM, bu homologasyonu almış,  Türkiye'de ilk ve tek,   Avrupa'da da 7 şirketten biridir.

Tedarikçiler ile sipariş, irsaliye, fatura, muhasebe ekstreleri, mutabakatlar, performans bildirimi, puanlamalar, 8D, PPAP, denetimler, sertifika belgeleri takibi, anket yapma gibi verilerin paylaşıldığı menülere sahip;   "SIM WEB TEDARİKÇİ" , tedarik zinciri için verimlilik artırıcı sonuçlar sağlamaktadır.

Konteynerlerin doluluk oranlarına göre çöp atıklarının toplanması için rota planlayan, harita üzerinde gidilen rotayı gösteren, toplanan atıkların ağırlıklarının izlendiği, hedef ve gerçekleşen performansların karşılaştırıldığı;  SIM Akıllı Çöp Toplama Sistemi’dir.

EDI Bağlantımız Olan Bazı Firmalar

Tüm hakları saklıdır. Sim Sistem Copyright (c) 2015